Järjestöfoorumi -26, 2 pv
Tapahtuma kokoaa yhteen edustajia ammattialafoorumeista, aktiivijärjestäjistä, nuoriso- ja maahanmuuttajafoorumeista, oppilaitosagentteja, yhdistysten puheenjohtajia, varapuheenjohtajia sekä jäsenasiainhoitajia kehittämään toimintoja, tiivistämään yhteistyötä ja pohtimaan yhteisiä tavoitteita. Myös ajankohtaiset asiat, kuten lähestyvät edustajisto- ja eduskuntavaalit ovat agendalla.
Kohderyhmä
Kaikkien ammattialafoorumien jäsenet, aktiivijärjestäjät, nuoriso- ja maahanmuuttajafoorumien jäsenet, oppilaitosagentit, yhdistysten puheenjohtajat, varapuheenjohtajat sekä jäsenasiainhoitajat.
Keskeinen sisältö
Toimintojen kehittäminen, yhteistyön tiivistäminen ja tavoitteiden asettaminen. Yhteiskunnallinen vaikuttaminen.
Osaamistavoitteet
Tapahtuman jälkeen osallistujat tuntevat paremmin JHL:n toimintoja ja ihmisiä. Verkosto- ja yhdistysaktiivit ovat paremmin verkostoituneita ja valmius yhteiskunnalliseen vaikuttamiseen on kohentunut. Osallistujat ovat myös saaneet uusia ideoita ja keinoja omaan tehtäväänsä.
Kutsukurssi ilmoittautuminen aukeaa keskiviikkona 13.5 klo. 8.00, voit ilmoittautua vain jos olet saanut kutsun.