JHL-medlemmar får resa till rabatterat pris med Tallink Silja Line
JHL:s medlemmar har tillgång till förmånliga havsupplevelser under våren och försommaren 2026.
I samarbete med Tallink Silja Line erbjuder vi våra medlemmar möjligheten att boka kryssningar från Åbo och Helsingfors med upp till 50 % rabatt. Med denna förmån får du havsinspirerade upplevelser och avkoppling medan du njuter av Finska vikens och Östersjöns vyer.
Du får rabatten genom att använda koden 147768, resor kan bokas på adressen tallinksilja.fi/etsi-matka.
- 23h kryssning från Åbo från och med 12 € per person
- 22h kryssning från Helsingfors till Tallinn från och med 15 € per person
- En dag i Stockholm från Åbo upp till 50 % rabatt
- En dag i Stockholm från Åbo upp till 40 % rabatt
Kampanjen gäller t.o.m. 17.6.2026 och gäller bestämda lördag-torsdag-avgångar. Observera att det exakta beloppet för rabatten varierar beroende på vald avresedag.

BLI MEDLEM, NJUT AV FÖRMÅNER!
Som JHL-medlem får du en omfattande reseförsäkring för hela familjen och rejäla rabatter på festivalbiljetter, hotell och semestermål runt om i Finland.
Dessutom får du rabatt på bland annat kryssningar, biluthyrning, motionstjänster och bensin! Bli medlem och dra nytta av våra fina förmåner!