Henkilöstön yhteystiedot

Liiton henkilöstön yhteystiedot.

Hiljanen Juri ICT-asiantuntija Tietohallinto juri.hiljanen@jhl.fi 050 3183 596 / 010 7703 267
Hiltunen Keijo
Hiltunen Keijo Sopimusasiantuntija Julkisten sopimusalojen toimialue keijo.hiltunen@jhl.fi 050 438 8105 / 010 7703 207

Sopimusvastuut: KirVesTes, KVTES:n palkkaus-, vuosiloma-, luottamusmiesluku

Hintsanen Kirsi
Hintsanen Kirsi Järjestelmäasiantuntija Järjestö- ja jäsenpalvelujen toimialue kirsi.hintsanen@jhl.fi 040 088 5014 / 010 7703 349
Honkanen Kalle
Honkanen Kalle Sopimusasiantuntija Yksityisten sopimusalojen ja työelämän laadun toimialue kalle.honkanen@jhl.fi 050 406 9313 / 010 7703 221

Sopimusvastuut: terveyspalveluala ja yksityinen sosiaalipalveluala.

Hyvärinen Eila
Hyvärinen Eila Aluepalveluneuvoja Itä-Suomen aluetoimisto eila.hyvarinen@jhl.fi 050 443 2042 / 010 7703 650
Hyvärinen Merja
Hyvärinen Merja Työelämäasiantuntija Yksityisten sopimusalojen ja työelämän laadun toimialue merja.hyvarinen@jhl.fi 050 4729 534 / 010 7703 239
Hyytiäinen Taina
Hyytiäinen Taina Koulutusassistentti Opetuksen tuen ja yhteisten palvelujen yksikkö taina.hyytiainen@jhl.fi 010 7703 414
Hyötynen Kalle Järjestöasiantuntija Järjestämistyö- ja jäsenhankinta kalle.hyotynen@jhl.fi 050 4687574
Häkkinen Kristian ICT-asiantuntija Tietohallinto kristian.hakkinen@jhl.fi 010 7703 416
Hämäläinen Mika
Hämäläinen Mika Lakiasiainjohtaja, toimialueen päällikkö Oikeudelliset asiat mika.hamalainen@jhl.fi 010 7703 210
Hänninen Heidi
Hänninen Heidi Viestintäpäällikkö, yksikön vastaava Viestintä ja markkinointi heidi.hanninen@jhl.fi 040 126 2748 / 010 7703 381
Hänninen Heidi
Hänninen Heidi Viestintäpäällikkö, yksikön vastaava Motiivin toimitus heidi.hanninen@jhl.fi 040 126 2748 / 010 7703 381
Härkönen Anita
Härkönen Anita Viestinnän asiantuntija Viestintä ja markkinointi anita.harkonen@jhl.fi 050 460 9323 / 010 7703 448
Ikävalko Niina Jäsenyysneuvoja Jäsenyys- ja yhdistyspalvelut niina.ikavalko@jhl.fi 010 7703 246
Isberg Minna
Isberg Minna Aluetoiminnan asiantuntija Kaakkois-Suomen aluetoimisto minna.isberg@jhl.fi 050 443 2161 / 010 7703 596
Jarkima Eija Johdon ja hallinnon asiantuntija (31.7.2021 saakka) Johto eija.jarkima@jhl.fi 040 722 2911 / 010 7703 202
Jauhiainen-Ridell Tuula
Jauhiainen-Ridell Tuula Ammattialatoiminnan asiantuntija Viestintä ja markkinointi tuula.jauhiainen-ridell@jhl.fi 040 3101 248 / 010 7703 487
Jokinen Sari
Jokinen Sari Vastaava sopimusasiantuntija, tiiminvetäjä Yksityisten sopimusalojen ja työelämän laadun toimialue sari.jokinen@jhl.fi 050 461 9316 / 010 7703 482

Sopimusvastuut: PALTA:n yleinen työehtosopimus, Meritaito Oy:n työntekijöiden ja toimihenkilöiden työehtosopimukset, Luotsaustoimiala, Metsähallituksen, Finnveran,  Työväenperinnelaitosten, neuvonta-alan runkosopimuksen sekä Certia Oy:n ja Campusta Oy:n (ent. TAY-palvelut) sopimukset.

Joutselainen Satu
Joutselainen Satu Aluepalvelusihteeri Kaakkois-Suomen aluetoimisto satu.joutselainen@jhl.fi 050 443 2164 / 010 7703 550
Juntunen Riina Jäsenyysneuvoja Jäsenyys- ja yhdistyspalvelut riina.juntunen@jhl.fi 010 7703 249