Henkilöstön yhteystiedot

Liiton henkilöstön yhteystiedot.

Grandell Leila Kokki Ravintolayksikkö leila.grandell@jhl.fi 010 7703 345
Gunnelius Tua
Gunnelius Tua Viestinnän asiantuntija, kääntäjä Viestintä ja markkinointi tua.gunnelius@jhl.fi 040 701 7542 / 010 7703 223
Haapala Taina Jäsenyysneuvoja Jäsenyys- ja yhdistyspalvelut taina.haapala@jhl.fi 010 7703 466
Haapalainen Susanna
Haapalainen Susanna Järjestöasiantuntija Järjestämistyö- ja jäsenhankinta susanna.haapalainen@jhl.fi 050 3183 599 / 010 7703 462
Haapanen Carola Jäsenyysneuvoja Jäsenyys- ja yhdistyspalvelut carola.haapanen@jhl.fi 010 7703 426
Haarala Anne
Haarala Anne Henkilöstöjohtaja, toimialueen päällikkö Henkilöstöpalvelut anne.haarala@jhl.fi 050 589 1307 / 010 7703 418
Haavasoja Tuula
Haavasoja Tuula Työelämäasiantuntija Yksityisten sopimusalojen ja työelämän laadun toimialue tuula.haavasoja@jhl.fi 040 310 1245 / 010 7703 484

Vastuualueet: työympäristö-, työturvallisuus-, työterveys-, työhyvinvointiasiat sekä tasa-arvoasiat. Työsuojeluyhteistoiminnan ja yhteistoiminnan edistäminen valtion, seurakuntien, Avaintan ja yksityisten alojen sopimusaloilla.
Ammattialavastuu: toimii Ravitsemis- ja puhtausalan tiimin ja Kasvatus- ja ohjausalan tiimin kummina

Hahtomaa Kirsi Palveluvastaava Opetuksen tuen ja yhteisten palvelujen yksikkö kirsi.hahtomaa@jhl.fi 010 7703 271
Halme Maarit ICT-asiantuntija Tietohallinto maarit.halme@jhl.fi 040 828 0727 / 010 7703 256
Halttunen Santeri
Halttunen Santeri Aluetoiminnan asiantuntija Etelä-Suomen aluetoimisto santeri.halttunen@jhl.fi 050 4455 310 / 010 7703 370
Hanna Katajamäki Aluetoiminnan asiantuntija Etelä-Suomen aluetoimisto hanna.katajamaki@jhl.fi 050 513 7701 / 010 7703 682
Heikkilä Nina
Heikkilä Nina Alueellisen palvelutoiminnan koordinaattori Järjestö- ja jäsenpalvelujen toimialue nina.heikkila@jhl.fi 040 7096 814 / 010 7703 449
Heikkilä Terhi
Heikkilä Terhi Aluepalveluneuvoja Lapin aluetoimisto terhi.heikkila@jhl.fi 050 4753 315 / 010 7703 600
Heikura Rita Koulutusassistentti Opetuksen tuen ja yhteisten palvelujen yksikkö rita.heikura@jhl.fi 010 7703 236
Heinonen Saija
Heinonen Saija Toimittaja Motiivin toimitus saija.heinonen@jhl.fi 050 3657 385 / 010 7703 220
Hekkala Heikki
Hekkala Heikki Aluetoiminnan asiantuntija Oulun seudun aluetoimisto heikki.hekkala@jhl.fi 0400 687 731 / 010 7703 572
Helin Maria Jäsenpalveluassistentti Jäsenyys- ja yhdistyspalvelut maria.helin@jhl.fi 050 566 2370 / 010 7703 307
Hemmälin Sebastian Ravintolatyöntekijä Ravintolayksikkö sebastian.henmalin@jhl.fi 010 7703 345
Hernesniemi Janne
Hernesniemi Janne Opettaja Koulutuksen ja yhteisten palvelujen toimialue, Opettajat janne.hernesniemi@jhl.fi 050 361 1019 / 010 7703 302
Hietala Arja Maksupalveluneuvoja Jäsenyys- ja yhdistyspalvelut arja.hietala@jhl.fi 010 7703 339