Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Ylin päätösvalta JHL:ssä on jäsenistä valitulla edustajistolla. Liiton hallitus toteuttaa edustajiston päättämiä suuria linjoja liiton toiminnassa.

Pohjanmaan edustajat JHL:n hallinnossa

JHL:n hallitus

Helala Aira (aira.helala@vaasa.fi)   varajäsen Lindström Kim (kim.lindstrom@lapua.fi)
Isomöttönen Vesa (vesa.isomottonen@vaasa.fi)

JHL:n edustajisto

Varsinaiset edustajat
Berts Johan (johan.berts@malax.fi)
Holmstedt-Lehtinen Maria (maria.holmstedt-lehtinen@jakobstad.fi)
Keski-Hynnilä Reijo (reijo.keski-hynnila@epshp.fi)
Kivimäki Jari (jari.kivimaki@seinajoki.fi)
Koskimaa Riikka (riikka.koskimaa@ahtari.fi)
Koskinen Eila (eila.koskinen@alavus.fi)
Lähdesmäki Kirsti (kirsti.lahdesmaki@kurikka.fi)
Mäenpää Markku (maenpaa.markku@suomi24.fi)
Suomela Seija (seija.suomela@vaasa.fi)

Varaedustajat
Koskela Markku
Nyroos Alf
Pikkarainen-Haapasaari Jaana
Hautaluoma Maria
Behm Niina
Maunuksela Anne
Viinikka Kari
Rannanpää Eija
Rintala Vuokko

JHL:n työttömyyskassan hallitus

Koskinen Eila (eila.koskinen@alavus.fi)

Alueryhmä

Pohjanmaan alueryhmä on valittu Kauhavalla 7.10.2017. Järjestäytymiskokous pidetään 24.10.2017 Kauhavalla.

JHL Pohjanmaan alueryhman varsinaiset ja varajäsenet tässä maakunnittain.