Satakunnan edustajat hallinnossa ja alueryhmä

Satakunnan alueelta on edustus sekä JHL:n hallituksessa että edustajistossa. Myös eduskunnassa on Satakunnan alueelta JHL:läisiä. Satakunnassa toimii myös alueryhmä ja useita ammattialaverkostoja.

Ylin päätösvalta JHL:ssä on jäsenistä valitulla edustajistolla. Liiton hallitus toteuttaa edustajiston päättämiä suuria linjoja liiton toiminnassa.

Onko sinulla terveisiä JHL:n päättäjille?

Hallinnon edustajille voit laittaa toiveita ja ajatuksia JHL:n toiminnasta, heidän kauttaan ne kulkevat eteenpäin.

Satakunnan edustajat JHL:n hallinnossa

JHL:n hallituksessa

Erja Starck
varajäsen Mikko Säylä

JHL:n tarkastusvaliokunta

Anne Granroth, puheenjohtaja

JHL:n edustajistossa

Marjo Justén edustajiston 2.varapuheenjohtaja
Päivikki Laine-Santanen
Anne Granroth
Satu Joensuu
Sirkka Mantere
Sini Horttanainen
Arja Vihlman

Satakunnan alueen edustajat SAK:n valtuustossa 2020-2024

Sirkka Mantere 2020-2022
Timo Muukkonen 2022-2024

Satakunnan JHL:läiset kansanedustajat

Kristiina Salonen, Rauma
Krista Kiuru, Pori

Satakunnan Alueryhmä

(Alueryhmän esite päivityksessä)

Satu Joensuu puheenjohtaja, (varajäsen Kimmo Hohkala)
Päivikki Laine – Santanen  (varajäsen Anne Kantelo)
Merja Juusola (varajäsen Ulla Salonen)
Erika Laurila (varajäsen Seija Koskinen)
Pirjo Vastio (varajäsen Ulla Suutari)
Tuija Norolahti (varajäsen Jaana Heininen)
Sirkka Mantere (varajäsen Marjo Justén)
Noora Kinnunen (Nuorisojaosto Satanen)
Mika Mäenpää (varajäsentä ei vielä valittu)
Erja Starck, JHL:n hallituksen jäsen (varajäsen Mikko Säylä)
Satu Launonen, sihteeri

Kokoukset

Alueryhmän kokous 26.8.2021 klo 13 etäkokous
Alueryhmän kokous 18.5.2021 klo 13 etäkokous
Alueryhmän kokous 27.4.2021 klo 13 etäkokous
Alueryhmän kokous 27.1.2021 klo 13 etäkokous
Alueryhmän ja edustajiston jäsenten kokous 5.11.2020 klo 9 (etäkokous)
Alueryhmän kokous  28.8.2020 klo 10 etäkokous
Alueryhmän kokous 19.5.2020 klo 10 ja edustajisto klo 15 aluetoimisto/peruttu
Alueryhmän kokous 24.2.2020 klo 10-15 aluetoimisto

Alueryhmä 18.5.2021 Muistio
Alueryhmän 27.1.2021 Muistio
Alueryhmän 5.11.2020 Muistio
Alueryhmän 28.8.2020 Muistio

Valtakunnallisten ammattialaverkostojen kokoonpanot/Satakunta

Kasvatuksen ja ohjauksen valtakunnallinen verkosto

Varhaiskasvatus:
Marika Seppä-Murto, Huittinen, jäsen
Jaana Heininen, Pomarkku, varajäsen
Koulunkäynninohjaus:
Timo Salsoila, Pori, jäsen
Miia Malila, Eurajoki, varajäsen

Ravitsemis- ja puhtausalan valtakunnallinen verkosto

Ravitsemisala:
Outi Ahola, Satasairaala, jäsen
Raili Lieri, Eura, varajäsen
Puhtausala:
Marja Nolvi, Satasairaala, jäsen
Irja Suoyrjö, Eurajoki, varajäsen

Sosiaali- ja terveysalan valtakunnallinen verkosto

Vanhustyö:
Pirjo Vastio, Nakkila, jäsen
Arja Heinonen, Säkylä, varajäsen
Kehitysvamma-ala:
Päivikki Laine-Santanen, Satasairaala, jäsen
Pirjo Rostedt, Satasairaala, varajäsen
Välinehuolto:
Tarja Luukkonen, POSA Niinisalo, jäsen
Maarit Jansson, Satasairaala, varajäsen
Terveysala:
Tuija Vihermaa, Pori, jäsen

Tietotyön ja hallinnon valtakunnallinen verkosto

Kirjastoala:
Elena Iso-Oja, Pomarkku, jäsen
Pertti Lahdenmäki, Pori, varajäsen
Toimistoala:
Anne-Marja Kangas, Kankaanpää, jäsen
Kirsi Saari, Satasairaala,  varajäsen

Tekniikka- ja liikennealan valtakunnallinen verkosto

Tekniikka ala:
Kari Valtonen, Satasairaala, jäsen
Jorma Roininen, Satasairaala, varajäsen
Liikenne ala:
Jari Mattila, Raideala, jäsen
Tomi Järvensivu, Raideala, varajäsen