Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Ylin päätösvalta JHL:ssä on jäsenistä valitulla edustajistolla. Liiton hallitus toteuttaa edustajiston päättämiä suuria linjoja liiton toiminnassa.

Onko sinulla terveisiä JHL:n päättäjille? Hallinnon edustajille voit laittaa toiveita ja ajatuksia JHL:n toiminnasta, heidän kauttaan ne kulkevat eteenpäin.

Lapin alueen edustajat

JHL:n hallituksessa

Suoraniemi Terhi  ( terhi.suoraniemi@lshp.fi )
varajäsen Huhtamella Tarja ( tarja-huhtamella1@hotmail.com )

varajäsen Kangas Terttu ( terttu.kangas@kemi.fi )

JHL:n edustajistossa

Ahola- Tuisku Irmeli  ( irmeli.ahola-tuisku@lshp.fi )
Juotasniemi Anne-Mari ( anne-mari.juotasniemi@rovaniemi.fi )
Määttä Rainer (rainer.maatta@luke.fi )
Ojala-Niemelä Johanna ( johanna.ojala-niemela@eduskunta.fi )
Tervo Kati ( tervokati@gmail.com )
Ylinampa Anne ( anne.ylinampa@rovaniemi.fi )

varajäsen:
Aavio-Järvelä Tarja ( tarja.aavio-jarvela@rovaniemi.fi )
Jaako Eeva ( eeva.jaako@tornio.fi )

SAK:n edustajiston edustajat 2016-2022

Piipponen Soile (soilep@mbnet.fi)

Lapin alueryhmä

Lapin alueryhmä koostuu alueella olevista JHL:n ja SAK:n hallituksen ja edustajiston jäsenistä sekä Lapikkaan edustajasta.