Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueryhmä toimii laajan edunvalvonnan ryhmänä, joka tukee seutukuntien ja yhdistysten toimintaedellytyksiä muuttuvassa toimintaympäristössä. Sitoutuen ja yhdessä työskennellen kokoamaan, vaihtamaan, välittämään ja jakamaan tietoa, kokemuksia ja näkemyksiä Kaakkois-Suomen alueen yhdistysten jäsenten edunvalvonnan parantamiseksi.

JHL hallituksen jäsenet:
Mussalo Pirjo  pirjo.mussalo@kotka.fi, 576 Kotka
Järnstedt Teppo teppo.jarnstedt@gmail.com, 1202 Kotka
Jäsenet:
Kuikka Tuija  tuija.kuikka@imatra.fi 115 Imatra, alueryhmän puheenjohtaja
Koskela Markku markku.koskela@hamina.fi 306 Hamina
Mikkonen Anna-Kristiina mikkonenak@gmail.com 567 Savonlinna
alueryhmän varapuheenjohtaja
Paldanius Kari kari.paldanius@imatra.fi 115 Imatra, edustajiston 1 varapuheenjohtaja
Punkkinen Anita, anita.punkkinen@kouvola.fi 029 Kouvola
Rastas Kirsi kirsi.rastas@jhl026.fi 026 Lappeenranta
Reponen Seppo seppo.reponen@samiedu.fi 567 Savonlinna
Seppänen Tuomas tuomasseppanen@hotmail.com 1072 Koria (Kouvola)
Strengell Jarno  jarno.strengell@esedu.fi 525 Mikkeli
Tauriainen Airi airi.tauriainen@lappeenranta.fi 026 Lappeenranta
Tiihonen Marko marko_tiihonen@hotmail.com 115 Imatra
Tiilikainen Jouni jouni.tiilikainen@kotka.fi 096 Kotka
Ylönen Markku markku.ylonen@vr.fi 1155 Naarajärvi
Hallituksen varajäsenet kutsutaan kokouksiin:
Iljin Harri harri.iljin@gmail.com 026, Lappeenranta
Rautiainen Sari rautiainen.sari@gmail.com, 146, Mikkeli

Edustajiston kokouksia ennen alueryhmän kokouksiin kutsutaan:
Hamari Heli heli.hamari@kouvola.fi 029 Kouvola
Kiljunen Anneli anneli.kiljunen@eduskunta.fi 026 Lappeenranta
Taavitainen Satu satu.taavitsainen@eduskunta.fi 525 Mikkeli

Kokousaikataulu 2019
9.-10.1. Puumala, Sahanlahti
13.2. Kouvola
16.-17.2. Yhdistysjohto
12.3. Lappeenranta, aluetoimisto
9.4. Savonlinna
21.5. Mikkeli
20.8. Kotka
10.9. Lappeenranta, aluetoimisto
28.-29.9. Yhdistysjohto
8.10. Kouvola
12.11. Lappeenranta, aluetoimisto