Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueryhmä toimii laajan edunvalvonnan ryhmänä, joka tukee seutukuntien ja yhdistysten toimintaedellytyksiä muuttuvassa toimintaympäristössä. Sitoutuen ja yhdessä työskennellen kokoamaan, vaihtamaan, välittämään ja jakamaan tietoa, kokemuksia ja näkemyksiä Kaakkois-Suomen alueen yhdistysten jäsenten edunvalvonnan parantamiseksi.

JHL hallituksen jäsenet:
Mussalo Pirjo  pirjo.mussalo@kotka.fi, 576 Kotka
Järnstedt Teppo teppo.jarnstedt@gmail.com, 1202 Kotka
Jäsenet:
Kuikka Tuija  tuija.kuikka@imatra.fi 115 Imatra, alueryhmän puheenjohtaja
Koskela Markku markku.koskela@hamina.fi, 306 Hamina
Mikkonen Anna-Kristiina mikkonenak@gmail.com 567 Savonlinna, alueryhmän varapuheenjohtaja
Paldanius Kari kari.paldanius@imatra.fi, 115 Imatra, edustajiston 1 varapuheenjohtaja
Rastas Kirsi kirsi.rastas@jhl026.fi, 026 Lappeenranta
Reponen Seppo seppo.reponen@samiedu.fi, 567 Savonlinna
Seppänen Tuomas tuomasseppänen@hotmail.com 1072 Koria (Kouvola)
Strengell Jarno  jarno.strengell@esedu.fi, 525 Mikkeli
Tauriainen Airi airi.tauriainen@lappeenranta.fi, 026 Lappeenranta
Tiihonen Marko marko_tiihonen@hotmail.com, 115 Imatra
Tiilikainen Jouni jouni.tiilikainen@kotka.fi 096 Kotka
Ylönen Markku markku.ylonen@vr.fi 1155 Naarajärvi

Edustajiston kokouksia ennen alueryhmän kokouksiin kutsutaan:
Hirvikallio Martta martta.hirvikallio@saimaantukipalvelut.fi, 026 Lappeenranta
Hamari Heli heli.hamari@kouvola.fi, 029 Kouvola
Taavitainen Satu satu.taavitsainen@eduskunta.fi 525 Mikkeli
/files/images/aluetoimistot/kaakkois-suomi/alueryhma_2017_2022.jpg : 39Kb
Alueryhmän jäseniä järjestäytymiskokouksen jälkeen  23.8.2017.
Vasemmalta:
Jarno Strengell, Anna-Kristiina Mikkonen, Pirjo Mussalo, Kari Paldanius, Kirsi Rastas, Airi Tauriainen,
Tuomas Seppänen, Jouni Tiilikainen, Tuija Kuikka (puheenjohtaja), Markku Koskela sekä Markku Ylönen.
Kuvasta puuttuvat: Marko Tiihonen, Teppo Järnstedt ja Seppo Reponen.

Syksyn kokoukset:

  • 22.-23.8. Savitaipale, Olkkolan Hovi, järjestäytymiskokous
  • 26.9. Lappeenranta, aluetoimisto
  • 16.10. Lappeenranta, aluetoimisto
  • 8.11. Lappeenranta, aluetoimisto

Kannanotto kuntatyönantajille 4.10.2016 koskien Titania palkkaohjelmaa. Kirje

Alueryhmän kokouksessa 15.9.2015 laadittiin julkilausuma hallituksen lainsäädännön muutosesityksistä.
Kannanotto