Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueryhmä toimii laajan edunvalvonnan ryhmänä, joka tukee seutukuntien ja yhdistysten toimintaedellytyksiä muuttuvassa toimintaympäristössä. Sitoutuen ja yhdessä työskennellen kokoamaan, vaihtamaan, välittämään ja jakamaan tietoa, kokemuksia ja näkemyksiä Kaakkois-Suomen alueen yhdistysten jäsenten edunvalvonnan parantamiseksi.

JHL hallituksen jäsenet:
Mussalo Pirjo  pirjo.mussalo@kotka.fi, 576 Kotka
Järnstedt Teppo teppo.jarnstedt@gmail.com, 1202 Kotka
Jäsenet:
Kuikka Tuija  tuija.kuikka@imatra.fi 115 Imatra, alueryhmän puheenjohtaja
Koskela Markku markku.koskela@hamina.fi 306 Hamina
Lehtonen Pirjo pirjo.lehtonen@carea.fi  586 Kouvola
Mikkonen Anna-Kristiina mikkonenak@gmail.com 567 Savonlinna
alueryhmän varapuheenjohtaja
Paldanius Kari kari.paldanius@imatra.fi 115 Imatra, edustajiston 1 varapuheenjohtaja
Rastas Kirsi kirsi.rastas@jhl026.fi 026 Lappeenranta
Reponen Seppo seppo.reponen@samiedu.fi 567 Savonlinna
Seppänen Tuomas tuomasseppänen@hotmail.com 1072 Koria (Kouvola)
Strengell Jarno  jarno.strengell@esedu.fi 525 Mikkeli
Tauriainen Airi airi.tauriainen@lappeenranta.fi 026 Lappeenranta
Tiihonen Marko marko_tiihonen@hotmail.com 115 Imatra
Tiilikainen Jouni jouni.tiilikainen@kotka.fi 096 Kotka
Ylönen Markku markku.ylonen@vr.fi 1155 Naarajärvi

Edustajiston kokouksia ennen alueryhmän kokouksiin kutsutaan:
Hirvikallio Martta martta.hirvikallio@saimaantukipalvelut.fi 026 Lappeenranta
Hamari Heli heli.hamari@kouvola.fi 029 Kouvola
Taavitainen Satu satu.taavitsainen@eduskunta.fi 525 Mikkeli

Syksyn kokoukset:
22.-23.8. Savitaipale, Olkkolan Hovi, järjestäytymiskokous
26.9. Lappeenranta, aluetoimisto
16.10. Lappeenranta, aluetoimisto
8.11. Lappeenranta, aluetoimisto

Kokousaikataulu 2018
9.1.2018 Lappeenranta, aluetoimisto
7.2.2018 Lappeenranta, aluetoimisto
6.3.2018 Lappeenranta, aluetoimisto
10.4.2018 Lappeenranta, aluetoimisto
22.5.2018 Lappeenranta, aluetoimisto
21.8.2018 Mikkeli
25.9.2018 Kouvola
16.10.2018 Lappeenranta, aluetoimisto
6.11.2018 Lappeenranta, aluetoimisto

Kannanotto kuntatyönantajille 4.10.2016 koskien Titania palkkaohjelmaa. Kirje

Alueryhmän kokouksessa 15.9.2015 laadittiin julkilausuma hallituksen lainsäädännön muutosesityksistä.
Kannanotto