Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueryhmä toimii laajan edunvalvonnan ryhmänä, joka tukee seutukuntien ja yhdistysten toimintaedellytyksiä muuttuvassa toimintaympäristössä. Sitoutuen ja yhdessä työskennellen kokoamaan, vaihtamaan, välittämään ja jakamaan tietoa, kokemuksia ja näkemyksiä Kaakkois-Suomen alueen yhdistysten jäsenten edunvalvonnan parantamiseksi.

Alueryhmän jäsenet

JHL hallituksen jäsenet

Mussalo Pirjo,  pirjo.mussalo@kotka.fi, 576 Kotka
Järnstedt Teppo, teppo.jarnstedt@gmail.com, 1202 Kotka

Jäsenet

Kemppainen Ilkka, ilkka.kemppainen@savonlinna.fi, 567 Savonlinna
Kuikka Tuija,  tuija.kuikka@imatra.fi, 115 Imatra alueryhmän puheenjohtaja
Kuikka Rinja, rrinja@gmail.com, 115 Imatra (nuorisojaosto Kasaus)
Korte Tiina, tiina.korte@hamina.fi, 306 Hamina
Mikkonen Anna-Kristiina, mikkonenak@gmail.com, 567 Savonlinna, alueryhmän varapuheenjohtaja
Punkkinen Anita, anita.punkkinen@kymp.fi,  029 Kouvola
Rastas Kirsi, kirsi.rastas@jhl026.fi, 026 Lappeenranta
Seppänen Tuomas, tuomasseppanen@hotmail.com  1072 Koria (Kouvola)
Strengell Jarno, jarno.strengell@esedu.fi, 525 Mikkeli
Tauriainen Airi, airi.tauriainen@edu.lappeenranta.fi, 026 Lappeenranta
Tiilikainen Jouni, jouni.tiilikainen@kotka.fi, 096 Kotka
Ylönen Markku, markku.ylonen@vr.fi, 1155 Naarajärvi (Pieksämäki)

Hallituksen varajäsenet kutsutaan kokouksiin:
Iljin Harri, harri.iljin@gmail.com, 026 Lappeenranta
Rautiainen Sari, rautiainen.sari@gmail.com, 146 Mikkeli

Edustajiston kokouksia ennen alueryhmän kokouksiin kutsutaan:
Hakkarainen Sirpa, sirpa.hakkarainen@mikkeli.fi, 525 Mikkeli
Hamari Heli, heli.hamari@kouvola.fi, 029 Kouvola
Kiljunen Anneli anneli.kiljunen@eduskunta.fi, 026 Lappeenranta
Taavitsainen Satu, satu.taavitsainen@hotmail.com, 525 Mikkeli

Tapahtuma-aikataulu 2021

21. 1.          etäkokous
17.2.           etäkokous
19.3.           etäkokous
21.3.           yhdistysjohto, etänä
21.4.           etäkokous
18.5.           etäkokous (edustajiston kokouksen asiat)
18.8.           etäkokous
24.9.           Lappeenranta aluetoimisto, Kauppakatu 40 D
25. – 26.9.     yhdistysjohto, Lappeenranta, Original Sokos Hotel Lappee
20. – 21.10.   Huoneistohotelli Marja, Mikkeli
24.11.         Lappeenranta, aluetoimisto, Lappeenranta, Kauppakatu 40

Videokokouksia voidaan sopimusneuvottelujen aikana sopia lyhyelläkin varoitusajalla jos tilanne niin vaatii.