Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueryhmä toimii laajan edunvalvonnan ryhmänä, joka tukee seutukuntien ja yhdistysten toimintaedellytyksiä muuttuvassa toimintaympäristössä. Sitoutuen ja yhdessä työskennellen kokoamaan, vaihtamaan, välittämään ja jakamaan tietoa, kokemuksia ja näkemyksiä Kaakkois-Suomen alueen yhdistysten jäsenten edunvalvonnan parantamiseksi.

Alueryhmän jäsenet

JHL hallituksen jäsenet

Mussalo Pirjo,  pirjo.mussalo@kotka.fi, 576 Kotka
Järnstedt Teppo, teppo.jarnstedt@gmail.com, 1202 Kotka

Jäsenet

Helkamäki Kaija, kaija.helkamaki@pp.inet.fi, 425 Parikkala
Kemppainen Ilkka, ilkka.kemppainen@savonlinna.fi, 567 Savonlinna
Kuikka Tuija,  tuija.kuikka@imatra.fi, 115 Imatra alueryhmän puheenjohtaja
Kuikka Rinja, rrinja@gmail.com, 115 Imatra (nuorisojaosto Kasaus)
Korte Tiina, tiina.korte@hamina.fi, 306 Hamina
Mikkonen Anna-Kristiina, mikkonenak@gmail.com, 567 Savonlinna, alueryhmän varapuheenjohtaja
Punkkinen Anita, anita.punkkinen@kymp.fi,  029 Kouvola
Rastas Kirsi, kirsi.rastas@jhl026.fi, 026 Lappeenranta
Seppänen Tuomas, tuomasseppanen@hotmail.com  1072, Kouvola
Sopanen Heikki, sopanen.heikki@gmail.com, 1009, Pieksämäki
Strengell Jarno, jarno.strengell@esedu.fi, 525 Mikkeli
Tiilikainen Jouni, jouni.tiilikainen@kotka.fi, 096 Kotka

Hallituksen varajäsenet kutsutaan kokouksiin:
Iljin Harri, harri.iljin@gmail.com, 026 Lappeenranta
Rautiainen Sari, rautiainen.sari@gmail.com, 146 Mikkeli

Edustajiston kokouksia ennen alueryhmän kokouksiin kutsutaan:
Hakkarainen Sirpa, sirpa.hakkarainen@mikkeli.fi, 525 Mikkeli
Hamari Heli, heli.hamari@kouvola.fi, 029 Kouvola
Kiljunen Anneli, anneli.kiljunen@eduskunta.fi, 026 Lappeenranta
Kilpiä Jaana, jaana.kilpia@saimaantukipalvelut.fi, 026 Lappeenranta
Taavitsainen Satu, satu.taavitsainen@hotmail.com, 525 Mikkeli

Kokoukset 2022

18.1. etäkokous
17.2. etäkokous
18.3. Kouvola, Sokos Hotel Vaakuna
19.-20.3. yhdistysjohto, Kouvola, Sokos Hotel Vaakuna
13.-14.5. Savitaipale, Olkkolanhovi
23.8. etäkokous
23.9. Lappeenranta, Holiday Club Saimaa
24.-25.9.  yhdistysjohto, Lappeenranta, Holiday Club Saimaa
20.10. etäkokous
1.12. aluetoimisto, Lappeenranta

Videokokouksia voidaan sopimusneuvottelujen aikana sopia lyhyelläkin varoitusajalla jos tilanne niin vaatii.