Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueryhmä toimii laajan edunvalvonnan ryhmänä, joka tukee seutukuntien ja yhdistysten toimintaedellytyksiä muuttuvassa toimintaympäristössä. Sitoutuen ja yhdessä työskennellen kokoamaan, vaihtamaan, välittämään ja jakamaan tietoa, kokemuksia ja näkemyksiä Kaakkois-Suomen alueen yhdistysten jäsenten edunvalvonnan parantamiseksi.

Alueryhmän jäsenet

JHL:n hallituksen jäsenet

Kilpiä Jaana, jaana.kilpia@saimaantukipalvelut.fi, 026 Lappeenranta
Mussalo Pirjo,  pirjo.mussalo@kotka.fi, 576 Kotka
Jäsenet:
Arola Sami, sami.arola@kouvola.fi, 029 Kouvola
Byman Mika, mika.byman@kymsote.fi, 586 Kouvola
Hakkarainen Sirpa, sirpa.hakkarainen@mikkeli.fi, 525 Mikkeli
Heikkilä Mika, m.heikkila@live.fi, 1202 Hamina
Kuikka Outi, outi.kuikka@savonlinna.fi, 567 Savonlinna
Kuikka Tuija,  tuija.kuikka@imatra.fi, 115 Imatra alueryhmän puheenjohtaja
Kuikka Rinja, rrinja@gmail.com, 115 Imatra nuorisojaosto Kasaus
Korte Tiina, tiina.korte@hamina.fi, 306 Hamina
Pohju Heidi, heidi.pohju@kymsote.fi, 576 Kotka
Sopanen Heikki, sopanen.heikki@gmail.com, 1009 Pieksämäki
Strengell Jarno, jarno.strengell@esedu.fi, 525 Mikkeli
Taavitsainen Satu, satu.taavitsainen@hotmail.com, 525 Mikkeli

Hallituksen varajäsenet kutsutaan kokouksiin:
Iljin Harri, harri.iljin@gmail.com, 026 Lappeenranta
Martikainen Heikki, koivunen.martikainen@gmail.com, 612 Pieksämäki

Kokoukset 2022

18.1. etäkokous
17.2. etäkokous
18.3. Kouvola, Sokos Hotel Vaakuna
19.-20.3. yhdistysjohto, Kouvola, Sokos Hotel Vaakuna
13.-14.5. Savitaipale, Olkkolanhovi
23.8. etäkokous
23.9. Lappeenranta, Holiday Club Saimaa
24.-25.9.  yhdistysjohto, Lappeenranta, Holiday Club Saimaa
20.10. etäkokous

1.12. aluetoimisto, Lappeenranta

Green Office Kaakossa

www.greenoffice.fi