Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueryhmä toimii laajan edunvalvonnan ryhmänä, joka tukee seutukuntien ja yhdistysten toimintaedellytyksiä muuttuvassa toimintaympäristössä. Sitoutuen ja yhdessä työskennellen kokoamaan, vaihtamaan, välittämään ja jakamaan tietoa, kokemuksia ja näkemyksiä Kaakkois-Suomen alueen yhdistysten jäsenten edunvalvonnan parantamiseksi.

Alueryhmän jäsenet

JHL hallituksen jäsenet

Mussalo Pirjo,  pirjo.mussalo@kotka.fi, 576 Kotka
Järnstedt Teppo, teppo.jarnstedt@gmail.com, 1202 Kotka

Jäsenet

Kuikka Tuija,  tuija.kuikka@imatra.fi, 115 Imatra, alueryhmän puheenjohtaja
Kuikka Rinja, rrinja@gmail.com, 026Lappeenranta (nuorisojaosto Kasaus)
Koskela Markku, markku.koskela@hamina.fi, 306 Hamina
Mikkonen Anna-Kristiina, mikkonenak@gmail.com, 567 Savonlinna, alueryhmän varapuheenjohtaja
Paldanius Kari, kari.paldanius@imatra.fi, 115 Imatra, edustajiston 1 varapuheenjohtaja
Punkkinen Anita, anita.punkkinen@kymp.fi,  029 Kouvola
Rastas Kirsi, kirsi.rastas@jhl026.fi, 026 Lappeenranta
Reponen Seppo, seppo.reponen@samiedu.fi, 567 Savonlinna
Seppänen Tuomas, tuomasseppanen@hotmail.com  1072 Koria (Kouvola)
Strengell Jarno, jarno.strengell@esedu.fi, 525 Mikkeli
Tauriainen Airi, airi.tauriainen@lappeenranta.fi, 026 Lappeenranta
Tiilikainen Jouni, jouni.tiilikainen@kotka.fi, 096 Kotka
Ylönen Markku, markku.ylonen@vr.fi, 1155 Naarajärvi

Hallituksen varajäsenet kutsutaan kokouksiin:
Iljin Harri, harri.iljin@gmail.com, 026 Lappeenranta
Rautiainen Sari, rautiainen.sari@gmail.com, 146 Mikkeli

Edustajiston kokouksia ennen alueryhmän kokouksiin kutsutaan:
Hamari Heli, heli.hamari@kouvola.fi, 029 Kouvola
Kiljunen Anneli anneli.kiljunen@eduskunta.fi, 026 Lappeenranta
Taavitsainen Satu, satu.taavitsainen@hotmail.com, 525 Mikkeli

Tapahtuma-aikataulu 2020
16.-17.1. Kouvola, Yli-Kaitalan lomamökit
18.2. Lappeenranta, aluetoimisto (jalkautuminen Iso-Kristiinaan)
11.3. Mikkeli, Amarillo (jalkautuminen maalismarkkinoille)
28.-29.3. Heinola, Kumpeli, yhdistysjohto
21.4. Kouvola, SAK:n kokoustila
12.5. Lappeenranta, aluetoimisto
20.8. Kotka, Seurahuone
15.9. Lappeenranta, aluetoimisto
26.-27.9. Lappeenranta, Holiday Club Saimaa, yhdistysjohto
13.10. Lappeenranta, aluetoimisto
3.11. Lappeenranta, aluetoimisto

Henkilöstö maksajaksi kuntatalouden kriisissä Alueen kannanotto, lehdistölle  8.10.2019.