Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueen edustajat liiton hallinnossa

ALUEEN EDUSTAJAT LIITON HALLINNOSSA 2017

Hallitus                                                  Varajäsen
Ritva Hagström                                  Satu Lehtola
040 512 6640                                      044 416 3747
ritva.hagstrom@gmail.com           satu.lehtola@lahti.fi

Riitta Romu                                         Marja Sirkka-Ahonen
040 753 4062                                      050 5288 635
riitta.romu@riihimaki.fi                  marja.sirkka-ahonen@hmledu.fi

Eija Skyttä                                            Miikka Viitala
040 857 3356                                      045 675 6988
skytta.eija@gmail.com                    miikka.viitala@pelastuslaitos.fi

ALUEEN EDUSTAJAT SAK:N EDUSTAJISTOSSA
Esko Syrjä
esko.syrja@vr.fi

Leena Väänänen
leena.vaananen@porvoo.fi

EDUSTAJISTO 2017 -2020

Varsinainen                                           Vara
Päivi Ahola                                             Tuija Linna
ahola.paivi@kolumbus.fi                   tuija.linna@hameenlinna.fi
Kunta                                                       Kunta

Pia Honkanen                                       Tarja Kirkkola-Helenius
pia.honkanen@jarvenpaa.fi             tarja.kirkkola-helenius@jokioinen.fi
Kunta                                                       Kunta

Outi Kivinen                                           Kari Soppi
outikivinen@hotmail.com                 kari.soppi@phhyky.fi
Kunta                                                        Kunta

Mari Kurisjärvi                                        Jani Neiglick
mari.kursijarvi@gmail.com                 jani.neiglick@heinola.fi
Kunta                                                         Kunta

Tiina Liimatainen                                   Mari Tommiska
tiina.liimatainen@lohja.fi                   mari.tommiska@gmail.com
Kunta                                                        Kunta

Anita Mäkelä                                          Daniel Uusitalo
anita.makela@hameenlinna.fi         daniel.uusitalo@hyvinkaa.fi
Kunta                                                        Kunta

Kaija -Leena Niemi                               Sune Forss
kaija.leena.niemi@forssa.fi              sune.forss@porvoo.fi
Kunta                                                       Kunta

Pentti Nyholm                                      Riku Oraskari
pikku-pena@luukku.com                  roraskar@live.fi
Kunta                                                       Kunta

Tuula Ojala                                            Mervi Lampola
tuulaa.ojala@gmail.com                   mervi.lampola@edu.lahti.fi
Kunta                                                       Kunta

Merja Sairanen                                    Heidi Åkerfelt
sairanen.merja@gmail.com            heidi.akerfelt@raseborg.fi
Kunta                                                      Kunta

Jari Hartman                                          Keijo Saarto
jari.hartman@phnet.fi                        keijo.saaarto@kiipula.fi
Yksityinen                                               Yksityinen

Aino-Kaisa Pekonen                              Lea  Rajansuo
aino-kaisa.pekonen@eduskunta.fi  lea.rajansuo@vr.fi
Yksityinen                                                Yksityinen

Esko Syrjä                                                Antti Ahonen
esko.syrja@vr.fi                                     antti.ahonen@netikka.fi
Yksityinen                                                Yksityinen

Alueryhmä

Alueryhmä kokoaa ennakoivasti alueella tapahtuvia edunvalvontaan, järjestötoimintaan ja yhteiskuntavaikuttamiseen liittyviä muutoshankkeita sekä arvioi ja kehittää niihin toimintamalleja alueen yhdistyksien hyödynnettäväksi ja arvioi toimenpiteiden vaikuttavuutta.

Alueryhmän toiminta on suunnitelmallista ja aluetoimiston organisoimaa ja sitä toteutetaan yhdessä alueen aktiivien ja aluetoimiston kanssa.
Alueryhmä yhteistyössä aluetoimiston kanssa perustaa tarvittaessa alueellisen tai useita yhdistyksiä koskevan projektin.
Alueryhmä toimii sen seurantaryhmänä. Projekteissa hyödynnetään mahdollisuuksien mukaan JHL projektisuunnitelmapohjaa.

ALUERYHMÄN JÄSENET / VARAJÄSENET 2017 – 2018

Puheenjohtaja Esko Syrjä
Varapj Silja Nurmi
Sihteeri Tuula Ojala

Varsinainen jäsen                              Varajäsen

Keski-Uusimaa
Chirstina Kalenius                              Eija Skyttä
christina.kalenius@mantsala.fi     skytta.eija@gmail.com

Taina Karjalainen
taina.karjalainen@nurmijarvi.fi

Kanta-Häme
Miikka Viitala                                               Anita Mäkelä
miikka.viiitala@pelastuslaitos.fi           anita.makela@hameenlinna.fi

Miia Nahkuri
miia.nahkuri@gmail.com

Lounais-Häme
Marko Harteva                                        Toni Vaahtera
marko.harteva@eerikkila.fi                tonivaahtera@gmail.com

Länsi-Uusimaa
Esko Piirainen                                          Matti Suomi
esko.piirainen@vihti.fi                         matti.suomi@karkkila.fi

Itä-Uusimaa
Juha Parkkonen                                      Raimo Timonen
juha.parkkonen@porvoo.fi                 raimo.timonen@sipoo.fi

Päijät-Häme
Jani Neiglick
jani.neiglick@heinola.fi 31.12.17 asti

Kari Soppi
kari.soppi@phsotey.fi

Tuula Ojala                                                 Anja Sagulin
tuula.ojala@lahti.fi                                 anja.sagulin@gmail.com

Raideammattilaiset
Esko Syrjä                                                   Teppo Kääriäinen
esko.syrja@vr.fi                                        teppo.kaariainen@gmail.com

Etelä-Suomen nuoret
Silja Nurmi
silja.nurmi95@gmail.com