Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Alueen edustajat liiton hallinnossa

ALUEEN EDUSTAJAT LIITON HALLINNOSSA 2018

Hallitus                                                  Varajäsen
Ritva Hagström                                  Satu Lehtola
040 512 6640                                      044 416 3747
ritva.hagstrom@gmail.com           satu.lehtola@lahti.fi

Riitta Romu                                         Marja Sirkka-Ahonen
040 753 4062                                      050 5288 635
riitta.romu@riihimaki.fi                  marja.sirkka-ahonen@hmledu.fi

Eija Skyttä                                            Miikka Viitala
040 857 3356                                      045 675 6988
skytta.eija@gmail.com                    miikka.viitala@pelastuslaitos.fi

ALUEEN EDUSTAJAT SAK:N EDUSTAJISTOSSA
Esko Syrjä
esko.syrja@vr.fi

Leena Väänänen
leena.vaananen@porvoo.fi

EDUSTAJISTO 2017 -2020

Varsinainen                                           Vara
Päivi Ahola                                             Tuija Linna
ahola.paivi@kolumbus.fi                   tuija.linna@hameenlinna.fi
Kunta                                                       Kunta

Pia Honkanen                                       Tarja Kirkkola-Helenius
pia.honkanen@jarvenpaa.fi             tarja.kirkkola-helenius@jokioinen.fi
Kunta                                                       Kunta

Outi Kivinen                                           Kari Soppi
outikivinen@hotmail.com                 kari.soppi@phhyky.fi
Kunta                                                        Kunta

Mari Kurisjärvi                                        Jani Neiglick
mari.kursijarvi@gmail.com                 jani.neiglick@heinola.fi
Kunta                                                         Kunta

Tiina Liimatainen                                   Mari Tommiska
tiina.liimatainen@lohja.fi                   mari.tommiska@gmail.com
Kunta                                                        Kunta

Anita Mäkelä                                          Daniel Uusitalo
anita.makela@hameenlinna.fi         daniel.uusitalo@hyvinkaa.fi
Kunta                                                        Kunta

Sune Forss
sune.forss@porvoo.fi
Kunta

Pentti Nyholm                                      Riku Oraskari
pikku-pena@luukku.com                  roraskar@live.fi
Kunta                                                       Kunta

Tuula Ojala                                            Mervi Lampola
tuulaa.ojala@gmail.com                   mervi.lampola@edu.lahti.fi
Kunta                                                       Kunta

Merja Sairanen                                    Heidi Åkerfelt
sairanen.merja@gmail.com            heidi.akerfelt@raseborg.fi
Kunta                                                      Kunta

Jari Hartman                                          Keijo Saarto
jari.hartman@phnet.fi                        keijo.saaarto@kiipula.fi
Yksityinen                                               Yksityinen

Aino-Kaisa Pekonen                              Lea  Rajansuo
aino-kaisa.pekonen@eduskunta.fi  lea.rajansuo@vr.fi
Yksityinen                                                Yksityinen

Esko Syrjä                                                Antti Ahonen
esko.syrja@vr.fi                                     antti.ahonen@netikka.fi
Yksityinen                                                Yksityinen

Alueryhmä

Alueryhmä kokoaa ennakoivasti alueella tapahtuvia edunvalvontaan, järjestötoimintaan ja yhteiskuntavaikuttamiseen liittyviä muutoshankkeita sekä arvioi ja kehittää niihin toimintamalleja alueen yhdistyksien hyödynnettäväksi ja arvioi toimenpiteiden vaikuttavuutta.

Alueryhmän toiminta on suunnitelmallista ja aluetoimiston organisoimaa ja sitä toteutetaan yhdessä alueen aktiivien ja aluetoimiston kanssa.
Alueryhmä yhteistyössä aluetoimiston kanssa perustaa tarvittaessa alueellisen tai useita yhdistyksiä koskevan projektin.
Alueryhmä toimii sen seurantaryhmänä. Projekteissa hyödynnetään mahdollisuuksien mukaan JHL projektisuunnitelmapohjaa.

ALUERYHMÄN JÄSENET / VARAJÄSENET 2018-2020

PUHEENJOHTAJA KARI SOPPI
SIHTEERI ANJA  SAGULIN

Varsinainen                                                vara

PÄIJÄT-HÄME
Anja Sagulin                                              Jari Martikainen
anja.sagulin@gmail.com                       jari.martikainen@phhyky.fi
0400 662 906                                            040 410 6496

Pauli Karvinen                                          Ari Mähönen
paulikarvinen86@gmail.com              arttu1961@gmail.com
0400 443 929                                            044 556 4261

Kari Soppi                                                  Jani Neiglick
kari.soppi@phhyky.fi                             jani.neiglick@heinola.fi
050 553 4350                                            044 783 2531

KANTA-HÄME
Jouko Heinämäki                                     Toni Vaahtera
jouko.heinamaki@jokioinen.fi             tonivaahtera@gmail.com
050 590 9069                                             050 401 2373

Miikka Viitala                                             Anita Mäkelä
miikka.viitala@pelastuslaitos.fi          anita.makela@hameenlinna.fi
045 675 6988                                             040 8686 031

Tuija Linna                                                 Merita Virtanen
tuija.linna@hameenlinna.fi                  merita.virtanen@hmledu.fi
050 536 7976                                             040 723 3697

KESKI-UUSIMAA
Taina Karjalainen                                      Christina Kalenius
taina.karjalainen@nurmijarvi.fi           christina.kalenius@mantsala.fi
040 317 2532                                             0400 425 925

Jyrki Issakainen                                         Markku Kaarlejärvi
jyrki.issakainen@kolumbus.fi               markku.kaarlejarvi@tuusula.fi
0400 889 764                                             040 314 4454

Keski-Uusimaa
Kari Vienonen
kari.vienonen@gmail.com
040 704 5976

ITÄ-UUSIMAA
Raimo Timonen
raimo.timonen@sipoo.fi
050 533 9586

LÄNSI-UUSIMAA
Esko Piirainen                                        Heidi Åkerfelt
esko.piirainen@vihti.fi                        heidi.akerfelt@raseborg.fi
044 315 8628                                          040 823 9413

RAIDEAMMATTILAISET
Esko Syrjä                                                 Teppo Kääriäinen
esko.syrja@vr.fi                                      teppo.kaariainen@vr.fi
040 747 599                                             040 533 8981

NUORET
Silja Nurmi
silja.nurmi95@gmail.com