Hallinnon edustajat ja alueryhmä

Pääkaupunkiseudun ja Etelä-Suomen alueiden edustajat liiton hallituksessa ja edustajistossa löytyvät yhteystietoineen: JHL:n organisaatio, hallituksen ja edustajiston jäsenet.

Entisen Etelä-Suomen alueen edustajat SAK:n edustajistossa

Esko Syrjä, esko.syrja@vr.fi
Leena Väänänen, leena.vaananen@porvoo.fi

Entisen Pääkaupunkiseudun alueen edustajat SAK:n edustajistossa
Eija Paananen, eija.paananen@hel.fi
Kristiina Salo, kristiina.salo@espoo.fi
Kaija Talonpoika, kaija.talonpoika@vantaa.fi

Alueryhmät

Alueella jatkaa kaksi alueryhmää kauden loppuun.

Alueryhmä kokoaa ennakoivasti alueella tapahtuvia edunvalvontaan, järjestötoimintaan ja yhteiskuntavaikuttamiseen liittyviä muutoshankkeita sekä arvioi ja kehittää niihin toimintamalleja alueen yhdistyksien hyödynnettäväksi ja arvioi toimenpiteiden vaikuttavuutta.

Alueryhmän toiminta on suunnitelmallista ja aluetoimiston organisoimaa ja sitä toteutetaan yhdessä alueen aktiivien ja aluetoimiston kanssa.
Alueryhmä yhteistyössä aluetoimiston kanssa perustaa tarvittaessa alueellisen tai useita yhdistyksiä koskevan projektin.
Alueryhmä toimii sen seurantaryhmänä. Projekteissa hyödynnetään mahdollisuuksien mukaan JHL projektisuunnitelmapohjaa.

Etelä-Suomen alueryhmän jäsenet ja varajäsenet

Puheenjohtaja Kari Soppi
Sihteeri Anja Sagulin

Varsinainen                                                vara

PÄIJÄT-HÄME
Anja Sagulin                                              Jari Martikainen
anja.sagulin@gmail.com                       jari.martikainen@phhyky.fi
0400 662 906                                            040 410 6496

Pauli Karvinen                                          Ari Mähönen
paulikarvinen86@gmail.com              arttu1961@gmail.com
0400 443 929                                            044 556 4261

Kari Soppi                                                  Jani Neiglick
kari.soppi@phhyky.fi                             jani.neiglick@heinola.fi
050 553 4350                                            044 783 2531

KANTA-HÄME
Jouko Heinämäki                                     Toni Vaahtera
jouko.heinamaki@jokioinen.fi             tonivaahtera@gmail.com
050 590 9069                                             050 401 2373

Miikka Viitala                                             Anita Mäkelä
miikka.viitala@pelastuslaitos.fi          anita.makela@hameenlinna.fi
045 675 6988                                             040 8686 031

Tuija Linna                                                 Merita Virtanen
tuija.linna@hameenlinna.fi                  merita.virtanen@hmledu.fi
050 536 7976                                             040 723 3697

KESKI-UUSIMAA
Taina Karjalainen                                      Christina Kalenius
taina.karjalainen@nurmijarvi.fi           christina.kalenius@mantsala.fi
040 317 2532                                             0400 425 925

Jyrki Issakainen                                         Markku Kaarlejärvi
jyrki.issakainen@kolumbus.fi               markku.kaarlejarvi@tuusula.fi
0400 889 764                                             040 314 4454

Keski-Uusimaa
Kari Vienonen
kari.vienonen@gmail.com
040 704 5976

ITÄ-UUSIMAA
Raimo Timonen
raimo.timonen@sipoo.fi
050 533 9586

LÄNSI-UUSIMAA
Esko Piirainen                                        Heidi Åkerfelt
esko.piirainen@vihti.fi                        heidi.akerfelt@raseborg.fi
044 315 8628                                          040 823 9413

RAIDEAMMATTILAISET
Esko Syrjä                                                 Teppo Kääriäinen
esko.syrja@vr.fi                                      teppo.kaariainen@vr.fi
040 747 599                                             040 533 8981

NUORET
Silja Nurmi
silja.nurmi95@gmail.com

Pääkaupunkiseudun alueryhmän jäsenet ja varajäsenet

Puheenjohtaja Jyrki Fahlström ja sihteeri Valli Pruuli

varsinainen jäsen varajäsen
Kunta/Vantaa Nina Uskola Anneli Outinen
Kunta/Espoo Marja Leena Heikkinen Päivi Nyholm
Kunta/Helsinki Riikka Aalto Anita Vihervaara
Kunta/HUS Kalevi Kannisto Niina Koskela
Valtio Ari Huuskonen
Valtio Matti Hiitola Tarmo Järvinen
Valtio Katri Klingberg Mira Kankare
VR Jyrki Fahlström, puheenjohtaja Timo Jelekäinen
Yks sosiaaliala Laila Eertamo Petra Haapa-aro
Yhtiöjaos Rainer Åhlberg Leea Aronen
Yks sopimukset Toni Korlee Tiina Ijäs
Nuoret Sanni Rautiainen
KaMut Valli Pruuli, sihteeri Mohamud Hassan Hilowle
JHL:n hallituksen jäsenet ovat alueryhmän jäseniä:
Harri Lepolahti
Minna Järvinen
Kristiina Salo
Kaija Talonpoika